«Արդեն թեթև հարված զգո՞ւմ եք թիկունքից՝ սեփական եղբայրների կողմից». Կարեն Կարապետյան
![]() Գործարար Սամվել Կարապետյանի որդին՝ Կարեն Կարապետյանը, անգլերենով գրառում է կատարել Instagram-ի իր էջում, որը ներկայացնում ենք թարգմանաբար. ««Հե՛յ, փոքրիկ խմբակ»: Հուսով եմ՝ դեռ կարող եք բրյուսելյան կաղամբ և պարիզյան կրուասաններ համտեսել։ Պետք է որ հաճելի լինի զգալ Մակրոնի աջակցությունը, որը ձեզ պես, արդեն կորցրել է իր ընտրողների վստահությունը։ Արդեն թեթև հարված զգո՞ւմ եք թիկունքից՝ սեփական եղբայրների կողմից։ Մի փոքր հիշեցում. մեր սեփական Սահմանադրությունը (6-րդ հոդվածը, հիշո՞ւմ եք) պարտավորեցնում է Հայաստանին կատարել միջազգային դատարանների որոշումները։ Եթե դա անհարմար է հնչում, զանգահարեք ձեր հարևաններին. գուցե նրանք կարողանան հայտարարել, որ այդ կետը ևս խոչընդոտ է խաղաղության ճանապարհին։ Դուք, կարծես, սահմանադրություններով հետաքրքրվում եք միայն այն դեպքում, երբ դրանք պատկանում են ձեր հարևաններին։ Նաև մի մոռացեք Էրդողանի մասին ձեր սիրելի գիրքը. վստահ եմ, որ այնտեղ միջազգային դատարանների որոշումներից խուսափելու մասին գլուխ կա։ Այսպիսով, եթե այդքան հետաքրքրված եք եվրոպական ուղով, սկսեք եվրոպական ուղուց՝ կատարեք Ստոկհոլմի դատարանի որոշումը»։ Աղբյուրը` Կարեն Կարապետյան |