Օզի Օսբորնը մահացել է հրաժեշտի համերգ տալուց մի քանի շաբաթ անց
Հևի մետալի աստղ Օզի Օսբորնը մահացել է իր Black Sabbath խմբի անդամների հետ վերամիավորվելուց և երկրպագուների համար հրաժեշտի համերգ տալուց ընդամենը մի քանի շաբաթ անց։
Նա մահացել է ընտանիքի սիրով շրջապատված մինչև իր վերջին շունչը, հաղորդում է Sky News-ը՝ հղում անելով արտիստի ընտանիքին։
Օզին վերջին տարիներին տառապում էր Փարքինսոնի հիվանդությամբ և այլ առողջական խնդիրներ ուներ, այդ թվում՝ 2019 թվականին ընկնելուց հետո ստացած վնասվածքների բարդություններ։
Շրջագայությունը չեղարկելու հարկադրանքից հետո նա անակնկալ ելույթ էր ունեցել Բիրմինգհեմի բեմում՝ 2022 թվականի Համագործակցության խաղերը փակելու համար։

Вторник, 22 Июля, 2025 года, 22:41
Звезда хэви-метала Оззи Осборн скончался всего через несколько недель после воссоединения с коллегами по Black Sabbath и проведения грандиозного прощального концерта для фанатов.
Оззи Осборн умер в кругу своей семьи, окруженный любовью до последней минуты жизни, сообщает Sky News со ссылкой на семью артиста.
Оззи страдал болезнью Паркинсона, а в последние годы добавились и другие проблемы со здоровьем, включая осложнения после травм, полученных при падении в 2019 году.
После того, как ему пришлось отменить гастроли, он неожиданно появился на сцене в Бирмингеме, чтобы закрыть Игры Содружества в 2022 году. Выступление в "Вилла Парк" было анонсировано ранее в этом году Шэрон, которая заявила, что намерена подарить поклонникам "идеальное прощание".