Բրեդ Փիթը դատարանի միջոցով պահանջում է Անջելինա Ջոլիի անձնական նամակագրության հասանելիություն
Բրեդ Փիթը և Անջելինա Ջոլին ամուսնալուծվել են անցյալ տարվա վերջին և կարգավորել գրեթե բոլոր իրավական հարցերը: Միայն մեկը մնացել է չլուծված՝ գինեգործարանի բաժնեմասի անօրինական վաճառքը մի ընկերության, որը, ենթադրաբար, կապված է ռուս ձեռնարկատիրոջ հետ: Նույնիսկ, երբ նրանք ամուսիններ էին, նրանց միջև կնքվել էր համաձայնագիր, որ ոչ մեկը չէր կարող վաճառել բիզնեսի իր բաժնեմասն առանց մյուսի համաձայնության: Սակայն, Բրեդի խոսքով, Անջելինա Ջոլին անտեսել է այս պարտավորությունը և ընկերության մի մասը վաճառել է Tenute del Mondo-ին: Այս մասին հայտնել է Page Six-ը:
Այժմ Փիթը պետք է ապացուցի, որ համաձայնագիրը խախտվել է և պետք է չեղյալ հայտարարվի վաճառքի գործարքը: Համապատասխան դատական ​​​​հայցը ներկայացվել է դեռևս 2022 թվականին: Ջոլին հակընդդեմ հայց է ներկայացրել և հայտարարել, որ Փիթը «վրեժխնդրական պատերազմ է մղում»: Այժմ Փիթի պահանջներն ազդել են նրա անձնական կյանքի վրա. նա պահանջում է տրամադրել իր նախկին կնոջ և նրա բաժնեմասի գնորդի նամակագրությունը՝ ապացուցելու համար, որ խախտվել են երկրորդ համասեփականատիրոջ իրավունքները: Գնորդը հրաժարվում է ցուցմունք տալ և նամակագրություն տրամադրել:
Միևնույն ժամանակ, Ջոլիի փաստաբանները հայտնել են, որ «Փիթը հրաժարվել է գնել գինու բիզնեսում Ջոլիի բաժնեմասը, քանի որ դերասանուհին չի ցանկացել ստորագրել գաղտնիության մասին համաձայնագիր, որը «նախատեսված էր նրան լռեցնելու իր բռնության և հանցագործությունը թաքցնելու համար» (խոսքը մասնավոր ինքնաթիռում տեղի ունեցած միջադեպի մասին է, որից հետո դերասանուհին ամուսնալուծության հայց է ներկայացրել)։
Աստղերի շրջապատը և People-ի ներկայացուցիչները վստահ են, որ ուժասպառ իրավական պայքարները վնասակար են կողմերից յուրաքանչյուրի համար։ «Ցավոք, մինչև նա չհրաժարվի դատական ​​հայցից, այս ընտանիքը չի ունենա այն խաղաղությունն ու լռությունը, որը նրանք այդքան շատ են ցանկանում և արժանի են»,- ասում է Ջոլիի մտերիմ ընկերը։

Брэд Питт требует доступ к личным перепискам Анджелины Джоли
Брэд Питт и Анджелина Джоли развелись в конце прошлого года и уладили почти все юридические вопросы. Нерешенным остался лишь один — незаконная продажа доли винодельни компании, якобы связанной с российским предпринимателем. Еще когда они были супругами, между ними было заключено соглашение о том, что никто не может продать свою долю бизнеса без согласия другого. Однако Анджелина, по словам Брэда, проигнорировала это обязательство и продала часть компании Tenute del Mondo. Об этом сообщает издание Page Six.
Теперь Питту предстоит доказать, что соглашение было нарушено, и отменить сделку по продаже. Соответствующий иск был подан еще в 2022 году. Джоли подала встречный иск и заявила, что Питт «ведет мстительную войну». Теперь требования звезды «Бойцовского клуба» затронули частную жизнь: он требует предоставить переписку своей бывшей жены и покупателя ее доли, чтобы доказать, что права второго совладельца были нарушены. Покупатель отказывается давать показания и предоставлять переписки.
При этом юристы Джоли сообщили, что «Питт отказался выкупить ее долю в винодельческом бизнесе, потому что она не хотела подписывать соглашение о неразглашении, «призванное заставить ее молчать о его насилии и сокрытии преступления» (речь идет об инциденте в частном самолете, после которого актриса подала на развод).
Окружение звезд и инсайдеры People уверены, что изматывающие судебные тяжбы наносят урон каждой из сторон. «К сожалению, пока он не откажется от иска, в этой семье не будет мира и спокойствия, которых они так сильно желают и заслуживают», — уверяет близкий знакомый Джоли.