107 մարդ է թունավորվել շաուրմայից
Երկուշաբթի, 21 օգոստոսի, 2023 թ., 19:54
![]() ՌԴ Վլադիմիր քաղաքում շաուրմա վաճառող կետերին անորակ միս մատակարարելու կասկածանքով Մոսկվայի մարզի մի բնակիչ է բերման ենթարկվել, հայտնում են մարզի քննչական կոմիտեից։ Կասկածյալը, ըստ քննիչների, անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող մսամթերք է մատակարարել Վլադիմիրի սննդի կետերին: Մշակումը նրա կողմից կատարվել է սանիտարահամաճարակային նորմերի կոպիտ խախտումներով, ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ։ Քաղաքի հինգ սննդի կետերից գնված շաուրմա ուտելուց հետո տասնյակ մարդիկ հոսպիտալացվել են սուր սննդային թունավորմամբ։ Թունավորվածների թիվը, վերջին տվյալներով, հասել է 107-ի։ Օգոստոսի 21-ի դրությամբ Վլադիմիրի մարզի բուժհաստատություններում սննդային սուր թունավորման նախանշաններով բուժվում է 51 մեծահասակ և 16 երեխա։ |
69728.03.2025, 09:18«Նախարարի նշած «հաղթանակի» արժեքն ընդամենը 24 մլն դրամ է, որը տարիներով չեն տրամադրում»․ Անուշ Պողոսյան