Իշխանությունը մեծ «լվացք» է նախաձեռնել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ օրաթերթը» գրում է․ «Նախ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն աչքալուսանք տվեց, թե սեպտեմբերին մի չտեսնված աստղի համերգ են կազմակերպում, հետո կառավարության որոշման արտահոսքից տեղեկացանք, որ այդ աստղը Սնուփ Դոգ կոչվող երգիչն է, որի անունը շատերը չէին էլ լսել, եւ իշխանությունը որոշել է 23 միլիոն դոլար ծախսել 3 երաժշտական միջոցառումների վրա, մեկը՝ 6,2 մլն, երկրորդը՝ 9 մլն, երրորդը՝ 7,9 միլիոն դոլար:
Մեր տեղեկություններով, ամենաթանկ աստղը, որի վրա 9 միլիոն է ծախսվելու, Ջենիֆեր Լոպեսն է: Մարդիկ անմիջապես որոնումների արդյունքում պարզեցին, որ Սնուփ Դոգն այդքան չարժի, նրա կարմիր գինը մի քանի հարյուր հազար դոլարն է: Ուրեմն ինչի՞ վրա է ծախսելու ՀՀ հարկատուների 6,2 միլիոն դոլարը կառավարությունը»:

«Грапарак»: Власти Армении затеяи большую «стирку»
Газета «Грапарак» пишет: «Сначала глава аппарата правительства Армении заявил, что в сентябре организуют концерт невиданной звезды. Затем стало известно, что этой самой звездой является певец по имени Snoop Dogg, имя которого многие и не слышали, а власть решила потратить на 3 музыкальных мероприятия 23 млн. долл.: на одно - 6,2 млн., на второе - 9 млн., на третье - 7,9 млн. долл.
По нашим данным, самой дорогой звездой, на которую будет потрачено 9 млн. долларов, является Дженнифер Лопес. В результате поисков люди выяснили, что Snoop Dogg столько не стоит, его красная цена составляет несколько сотен тысяч долларов. Так на что правительство потратит 6,2 млн. долларов налогоплательщиков РА?».