Ավելի քան 186 բուժառու սպասում է իր տեղափոխությանը ՀՀ մասնագիտական բժշկական կենտրոններ
Ուրբաթ, 14 հուլիսի, 2023 թ., 19:12
![]() Ինչպես հայտնի է, հուլիսի 11-ից Ադրբեջանը կրկին արգելափակել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող արցախցի բուժառուների տեղափոխումը Հայաստանի Հանրապետություն, ինչպես նաև բուժառուների հետվերադարձը դեպի Արցախ: Ավելի քան 186 բուժառու սպասում է իր տեղափոխությանը Հայաստանի Հանրապետության մասնագիտական բժշկական կենտրոններ՝ անհապաղ բուժօգնություն ստանալու համար: «Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 33 երեխա, 4-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 102 հիվանդ, 5 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։ |
«Էներգետիկ ըմպելիքների հաճախակի օգտագործումը կապված է ռիսկային վարքագծի հետ»․ Արմեն Մուրադյան
149Երեկ, 16:54«Կորտիզոլն» ու «ադրենալինը» նույնն են. նորանշանակ պաշտոնյայի սկանդալային սխալը․ «Ժողովուրդ»
70528.03.2025, 09:18«Նախարարի նշած «հաղթանակի» արժեքն ընդամենը 24 մլն դրամ է, որը տարիներով չեն տրամադրում»․ Անուշ Պողոսյան