Ավելի քան 186 բուժառու սպասում է իր տեղափոխությանը ՀՀ մասնագիտական բժշկական կենտրոններ
Ինչպես հայտնի է, հուլիսի 11-ից Ադրբեջանը կրկին արգելափակել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող արցախցի բուժառուների տեղափոխումը Հայաստանի Հանրապետություն, ինչպես նաև բուժառուների հետվերադարձը դեպի Արցախ:
Ավելի քան 186 բուժառու սպասում է իր տեղափոխությանը Հայաստանի Հանրապետության մասնագիտական բժշկական կենտրոններ՝ անհապաղ բուժօգնություն ստանալու համար:
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 33 երեխա, 4-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 102 հիվանդ, 5 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Азербайджан вновь запретил транспортировку Международным комитетом Красного Креста тяжелобольных больных из Арцаха в Армению
5671
Пятница, 14 Июля, 2023 года, 19:12
11 июля азербайджанская сторона в очередной раз запретила транспортировку Международным комитетом Красного Креста /МККК/ арцахских больных, находящихся в тяжелом состоянии, в Республику Армения, а также их возвращение в Арцах.
Более 186 пациентов ждут, когда их перевезут в специализированные медучреждения Республики Армения для получения немедленной медпомощи.
33 ребенка проходят стационарное лечение в медобъединении «Аревик», четверо детей находятся в отделении неонатологии и реанимации.