Արսեն Թորոսյանի շուրջ կրքերը չեն հանդարտվում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի շուրջ կրքերը դեռ չեն հանդարտվում:
ՔՊ-ական աղբյուրներից տեղեկացանք, որ Թորոսյանն ամբողջությամբ մեկուսացել է թիմակիցներից: ՔՊ-ականներից որևէ մեկի հետ գրեթե չի շփվում, խմբակցության նիստերին ու քննարկումներին հազվադեպ է մասնակցում, առհասարակ, ԱԺ միայն նիստերի օրերին է գալիս, այն էլ միայն իր աշխատասենյակից գնում է նիստերի դահլիճ ու վերջ, պատգամավորների հետ չի շփվում:
ՔՊ-ից մեզ պատմեցին, որ իր պաշտոնավարման ժամանակ առողջապահության ոլորտում տեղի ունեցած աղմկահարույց բացահայտումներից հետո նա մեկ-երկու փորձ է արել թիմակիցների հետ հարաբերություններ կարգավորելու, բացատրելու բայց ապարդյուն. անգամ ՔՊ-ում իր մտերիմները ռեակցիա չեն տվել նրան, շատ սառն են եղել:
Թիմակիցների այս վերաբերմունքից հետո Արսեն Թորոսյանն ինքն է որոշել մեկուսանալ թիմից ու ընդդիմադիրի կեցվածք գրավել: Թերևս սա է պատճառը, որ նա ԱԺ-ում իր թիմակիցներին ավելի սուր ու անխնա է քննադատում, քան ընդդիմադիրները»:

«Жоховурд»: Страсти вокруг Арсена Торосяна не утихают
Газета «Жоховурд» пишет: «Страсти вокруг депутата от фракции «Гражданский договор» Арсена Торосяна пока не утихают.
Из источников в «ГД» стало известно, что Торосян полностью изолировал себя от товарищей по команде. Практически не общается ни с кем из представителей ГД, редко участвует в заседаниях фракции и дискуссиях, приезжает в НС только в дни сессий, ходит только из своего кабинета в сессионный зал и все, не общается с депутатами.
В ГД нам рассказали, что после скандальных разоблачений в сфере здравоохранения во время его пребывания в должности он предпринял одну-две попытки уладить отношения с товарищами по команде, объясниться, но тщетно – даже близкие в ГД никак на него не реагировали, очень холодно относились.
После такого отношения товарищей по команде Арсен Торосян решил изолировать себя от команды и занять оппозиционную позицию. Возможно, поэтому он более резко и беспощадно критикует своих товарищей в НС, чем оппозиция».