ԱՄՆ-ն մեծացնում է HIMARS-ի արտադրությունը, պատերազմը սրվում է Ուկրաինայում. #Politico
Lockheed Martin-ը նախատեսում է ավելացնել HIMARS-ի արտադրությունը, «քանի որ Ռուսաստանը շարունակում է անկայունություն սերմանել տարածաշրջանում»։
Ընկերությունը պատրաստվում է ավելացնել HIMARS-ի արտադրությունը տարեկան մինչև 96 արձակիչ կայանի՝ ներկայիս 60 փոխարեն, ներդրողներին ասել է գործադիր տնօրեն Ջիմ Թայկլետը:
Lockheed Martin-ը նաև դիտարկում է Արքանզաս նահանգի Քեմդեն գործարանի ընդլայնումը, քանի որ պահանջարկը շարունակում է աճել:
ԱՄՆ բանակը ճնշում է գործադրում նաև Lockheed-ի վրա՝ արտադրությունն ավելի մեծացնելու համար: Գնումների բաժնի ղեկավար Դուգլաս Բուշն անցյալ ամիս լրագրողներին ասել է, որ մասնաճյուղը նպատակ ունի «կրկնապատկել կամ ավելի քան կրկնապատկել» արտադրողականությունը, բայց դրա համար ժամանակ կպահանջվի: Սա նշանակում է, որ Lockheed-ից կարող է պահանջվել ավելացնել արտադրությունը մինչև տարեկան 120 HIMARS:

Среда, 19 Октября, 2022 года, 21:00
Lockheed Martin планирует увеличить производство HIMARS, «поскольку Россия продолжает сеять нестабильность в регионе».
Компания готова увеличить производство HIMARS до 96 пусковых установок в год по сравнению с нынешним уровнем в 60 пусковых установок, сообщил инвесторам генеральный директор Джим Тайклет.
Lockheed Martin также рассматривает возможность расширения своего предприятия в Камдене, штат Арканзас , поскольку спрос продолжает расти.
Армия США также оказывает давление на Lockheed с целью дальнейшего увеличения производства. Глава службы закупок Дуглас Буш сообщил журналистам в прошлом месяце , что филиал нацелен на «удвоение или более чем удвоение» производительности, но отметил, что для этого потребуется время. Это означает, что Lockheed могут попросить увеличить производство до 120 пусковых установок HIMARS в год.