Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է Ուկրաինային ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հայտարարել է, որ բրիտանական կողմը Կիևին օգնության մեծ փաթեթի շրջանակներում կտրամադրի 850 միկրոդրոն։ Այդ մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի գրասենյակը նշել է, որ Ուկրաինային 63,7 մլն դոլարի օգնության փաթեթը կօգնի թիրախների վաղ հայտնաբերմանը։ Փաթեթը ներառում է նաև 200 նոր անօդաչու թռչող սարքեր և կամիկաձե անօդաչու թռչող սարքեր:
Ջոնսոնը ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին հայտարարել է Կիևում՝ Ուկրաինայի անկախության օրվա կապակցությամբ իրականացրած այցի շրջանակներում։ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը «Թվիթերում գրել է իր երկիր ժամանելու մասին։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել էր Ուկրաինային 2,8 մլրդ դոլարի չափով ռազմական օգնության ամենամեծ փաթեթը հատկացնելու մասին։
Բորիս Ջոնսոնի գրասենյակը նաև հայտնել է, որ Մեծ Բրիտանիան և Ուկրաինան մտադիր են համաձայնագիր կնքել թվային առևտրի վերաբերյալ։ Դրա նպատակն է օգնել Կիևին երկրի տնտեսության վերականգնման գործում։

Борис Джонсон объявил о новом пакете военной помощи Украине на $63,7 млн
Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон заявил, что британская сторона предоставит 850 микродронов в составе крупного пакета помощи Киеву. Об этом пишет ТАСС.
В канцелярии британского премьера отметили, что пакет помощи Украине размером в $63,7 миллиона поможет в дальнем обнаружении целей. Пакет также включает 200 новых беспилотных летательных аппаратов и дроны-камикадзе.
О новом пакете военной помощи Джонсон объявил, находясь в Киеве по случаю Дня независимости Украины. О своем прибытии в страну британский премьер написал в Twitter.
Ранее президент США Джо Байден объявил о выделении Украине крупнейшего пакета военной помощи в размере 2,8 миллиарда долларов.
Канцелярия Бориса Джонсона также сообщала, что Великобритания и Украина намерены заключить соглашение о цифровой торговле. Ее целью названа помощь Киеву в восстановлении экономики страны.