«Վեոլիա ջուր» ընկերության դեմ մեծ թվով բողոքներ կան. «Ժողովուրդ»
«Վեոլիա ջուր» ընկերությունն առաջարկում է ջրի սակագինը այս տարի էլի բարձրացնել: Ընկերությունն օգոստոսի 8-ին հայտ է ներկայացրել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով և առաջարկել է ջրի մատակարարման ու ջրահեռացման սակագինը գործող 200 դրամի փոխարեն սահմանել 209 դրամ՝ 1 խմ-ի համար։ Թե ինչ որոշում կկայացնի հանձնաժողովը, այս պահին հայտնի չէ, ուսումնասիրում է առաջարկը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացել է, որ ջրի վերջնական սակագինը հայտնի կլինի մինչև այս տարվա նոյեմբերի 15-ը: Եթե այն փոփոխվի, ապա թանկացած ջրի համար բնակիչները կսկսեն վճարել 2023 թվականի հունվարի 1-ից: Իսկ ո՞րն է հիմնավորումը, որ մի քանի միլիոն դրամ աշխատավարձ ստացող «Վեոլիա ջուր» ընկերության տնօրեն Մարիաննա Շահինյանն իր բարձր աշխատավարձ ստացող նախկին համակուրսեցիների հետ ներկայացրել է։
«Նրանք գրել են, թե այս տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում սղաճ ունեն։ Այսինքն՝ ընկերության ղեկավար կազմի աշխատավարձը, որ սկսվում է մոտ 3 մլն դրամից, պետք է պահպանվի, տնօրենն ու նրա կուրսեցիները պետք է խելահեղ պարգևավճարներ իրենք իրենց գրեն ու ստանան, բայց ընկերության սղաճը պիտի բնակիչը լրացնի»:

«Жоховурд»: На компанию «Веолия джур» поступает много жалоб
Компания «Веолия джур» предлагает в этом году вновь повысить тариф на воду. 8 августа компания подала заявление в Комиссию по регулированию общественных услуг и предложила установить тариф на водоснабжение и водоотведение в размере 209 драмов за 1 кубический метр вместо действующих 200 драмов. Какое решение примет комиссия, на данный момент неизвестно, пока она изучает предложение.
Как стало известно газете «Жоховурд», окончательный тариф на воду будет известен к 15 ноября текущего года. В случае его изменения жители начнут платить за воду по повышенной цене с 1 января 2023 года.
«А какое оправдание Марианна Шагинян, директор компании «Веолия джур», получающая зарплату в несколько миллионов драмов, представила вместе со своими бывшими сокурсниками, получающими высокие зарплаты?
Пишут, что в первой половине этого года в компании был дефицит. Другими словами, зарплата руководящего состава компании, которая начинается примерно с 3 млн драмов, должна быть сохранена, директор и ее сокурсники должны писать и получать баснословные премии, а дефицит компании должны восполнять резиденты»,- пишет газета.