Ռուսաստանն ուզում է Եվրոտեսիլի անալոգն ստեղծել
Ռուս երգիչ Նիկոլայ Բասկովը հայտնել է, որ պատրաստվում են Ռուսաստանում մրցույթ ստեղծել, որը մասամբ կարող է դառնալ Եվրոտեսիլի անալոգը, գրում է Gazeta-ն։
Երգչի խոսքով՝ երգի մրցույթին մասնակցելու են հրավիրվելու «բարեկամ երկրներ, որոնք մնացել են Ռուսաստանի կողքին ռուսաֆոբիայի տարածման շրջանում»։
«Մենք ցանկանում ենք մրցույթ կազմակերպել, որտեղ տարբեր երկրներից ռուսերեն երգելու են՝ դրանով իսկ խթանելով մշակույթը։ Եվ միևնույն ժամանակ, նրանք հանդես կգան իրենց ազգային ոճով՝ ներկայացնելով և՛ իրենց երկիրը, և՛ իրենց երաժշտությունը»,- ասել է արտիստը։

В России хотят создать аналог «Евровидения»
Российский певец Николай Басков заявил, что в России собираются создать конкурс, который может стать отчасти аналогом «Евровидения», передает «Газета».
По словам исполнителя, для участия в песенном конкурсе пригласят «дружественные страны, которые в период распространения русофобии остались с Россией».
«Мы хотим сделать конкурс, в котором люди из разных стран будут петь на русском языке, тем самым будет популяризироваться культура. И в то же время они будут выступать в своем национальном стиле, представлять и свою страну, и свою музыку», – сказал артист.