Կիրկորովին արգելել են մուտք գործել Ուկրաինա
Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը ռուս երգիչ Ֆիլիպ Կիրկորովին, 3 տարի ժամկետով, արգելել է մուտք գործել երկիր:
Հունիսին Ուկրաինայի մշակույթի նախարարությունը երգչին ներառել էր այն անձանց ցուցակը, որոնք վտանգ են ներկայացնում ազգային անվտանգության համար։ Ավելի ուշ Մշակույթի նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ Կիրկորովին հեռացրել են սև ցուցակից՝ անվտանգության ծառայության նոր դիմումի պատճառով:
«Ուկրաինայի ազգային անվտանգության ապահովման շահերից ելնելով՝ 2021 թվականի հունիսի 7-ին Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը որոշում է ընդունել՝ Կիրկորովի մուտքն Ուկրաինայի տարածք 3 տարի ժամկետով արգելելու մասին»,- ասված է Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Киркорову запретили въезд на Украину
Служба безопасности Украины запретила въезд в страну сроком на три года российскому певцу Филиппу Киркорову, сообщило агентство УНН со ссылкой на СБУ.
В июне министерство культуры и информационной политики Украины внесло Киркорова в перечень лиц, которые представляют угрозу национальной безопасности. Позже пресс-служба минкультуры сообщила, что Киркорова исключили из черного списка из-за нового обращения Службы безопасности.
"В интересах обеспечения национальной безопасности Украины… 7 июня 2021 года Службой безопасности Украины принято решение о запрете въезда запрашиваемому вами лицу (Киркорову – ред.) на территорию Украины сроком на три года",- приводит УНН сообщение СБУ, полученное в ответ на запрос агентства.