#WhatsApp-ում անհետացող լուսանկարների և տեսանյութերի գործառույթ է հայտնվել
WhatsApp մեսենջերում նոր գործառույթ է գործարկվել, որը թույլ է տալիս զրուցակցի հետ անհետացող լուսանկարներով և տեսանյութերով կիսվել, գրում է TechCrunch-ը:
Ինչպես հաղորդում է ընկերությունն՝ արդեն այս շաբաթ հնարավորությունը հասանելի կլինի բոլոր օգտատերերի համար: Հնարավոր կլինի նկարն ուղարկել «մեկ անգամյա դիտման» ռեժիմով։ Այս դեպքում զրուցակիցը կկարողանա ֆայլը բացել մեկ անգամ, որից հետո այն կհեռացվի և կնշվի «դիտվել է» նշանով:
WhatsApp-ում նշել են, որ նոր գործառույթը կարող է օգտակար լինել տարբեր գործողությունների համար․ օրինակ, եթե օգտատերը պետք է Wi-Fi-ի գաղտնաբառով կամ անձնագրային տվյալներով կիսվի:

В WhatsApp появилась новая функция
В мессенджере WhatsApp была запущена новая функция, позволяющая делиться с собеседником исчезающими фотографиями и видео, пишет TechCrunch.
Как сообщает компания, уже на этой неделе возможность станет доступна для всех пользователей. Изображение можно будет отправить в режиме «однократного просмотра» — тогда собеседник сможет открыть файл один раз, после чего он удалится и пометится значком «просмотрено».
В WhatsApp отметили, что новая функция может быть полезна для множества нужд, например, если пользователю нужно поделиться паролем от Wi-Fi или паспортными данными.