81-ամյա Թինա Թյորները հրաժեշտ է տալիս երկրպագուներին
Հանրահայտ երգչուհի Թինա Թյորները Sky հեռուստաալիքի նոր վավերագրական ֆիլմում ակնարկել է, որ հրաժեշտ է տալիս իր երկրպագուներին, գրում է The Sun-ը:
Ֆիլմում ցուցադրվում է, թե ինչպես է նա հաղթահարել իր ցավալի անցյալն ու վերջապես երջանկություն ձեռք բերել:
81-ամյա արտիստուհին տառապում է առողջական խնդիրներից՝ ինսուլտ, քաղցկեղ ու երիկամային անբավարարություն, ինչը հանգեցրել է երիկամի փոխպատվաստման: Թյորների խոսքով՝ իր կյանքի վերջին տարիները ցանկանում է տեսախցիկներից հեռու անցկացնել։
Բացի այդ, Թյորները խոստովանել է, որ տառապում է հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարումից՝ ընտանեկան բռնության պատճառով։ Նա բռնության է ենթարկվել իր առաջին ամուսնու՝ Հայք Թյորների կողմից:
«Ե՞րբ դադարել հպարտանալ։ Ինչպե՞ս դանդաղ նահանջել: Պարզապես հեռանա՞լ»,- ասել է նա։
Երգչուհու հետ միասին, վավերագրական ֆիլմի նկարահանումներին մասնակցել է նրա 2-րդ ամուսինը՝ 65-ամյա Էրվին Բախը։
«Նա ասել է, որ մեկնում է Ամերիկա՝ հրաժեշտ տալու ամերիկացի երկրպագուներին և ավարտելու կարիերան։ Ես կարծում եմ, որ այս ֆիլմն ու պրեմիերան եզրափակիչն է»,-խոստովանել է Բախը՝ նկատի ունենալով Թյորների շոուն, որի պրեմիերան տեղի է ունեցել 2019 թվականին Բրոդվեյում։

Тина Тернер попрощалась с фанатами
Певица Тина Тернер в новом документальном фильме на телеканале Sky дала понять, что прощается со своими фанатами, пишет The Sun.
81-летняя артистка ранее перенесла инсульт, онкологическое заболевание и почечную недостаточность, приведшую к трансплантации почки в 2017 году. По словам Тернер, последние годы своей жизни она хочет провести вдали от камер.
Кроме того, Тернер призналась, что страдает от посттравматического расстройства из-за домашнего насилия, которому подвергалась в браке с первым мужем, Айком Тернером. «Когда пора перестать гордиться собой? Как медленно отступить? Просто уйти?» — размышляет она.
Вместе с певицей в записи редкого для артистки документального фильма принял участие ее второй супруг, 65-летний Эрвин Бах. «Она сказала, что отправляется в Америку, чтобы попрощаться с американскими поклонниками и завершить карьеру. Я думаю, этот фильм и та премьера — это финал», — признался Бах, имея в виду посвященное Тернер шоу, премьера которого состоялась на Бродвее в 2019 году.