«Հարսանիքը չէր պատճառը». Արման Սարգսյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ օրեր առաջ Արման Սարգսյանը նշանակվեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ։
Հիշեցնենք, որ Արման Սարգսյանը ոստիկանապետ էր նշանակվել 2019թ. մարտին և այդ պաշտոնից ազատվել նույն թվականի հունիսին: Ըստ լուրերի՝ պաշտոնանկության պատճառը, արտակարգ դրության պայմաններում ԶՈՒ ԳՇ այդ ժամանակվա պետ Արտակ Դավթյանի որդու հարսանիքին մասնակցությունն էր:
Այսօր՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում, խոսելով իր պաշտոնանկության մասին, Սարգսյանն ասաց. «Իմ աշխատանքի գնահատականը տվել է ՀՀ վարչապետը: Միգուցե իրադարձությունների համընկնում եղավ... Ո՛չ, հարսանիքը չէր պատճառը»:

Арман Саркисян: На свадьбе я не присутствовал
Решением премьер-министра Никола Пашиняна несколько дней назад бывший начальник полиции Арман Саркисян был назначен заместителем министра обороны.
Напомним, что Арман Саркисян был назначен на должность начальника полиции в марте 2019 года и освобожден от должности в июне того же года. По слухам, причиной увольнения стало участие в свадьбе сына тогдашнего начальника Генштаба ВС РА Артака Давтяна.
Сегодня в беседе с журналистами, говоря о своей отставке, Саркисян сказал: «Оценку моей работе дал премьер-министр РА. Может, это было совпадение ... Нет, на свадьбе я не присутствовал».