Քանյե Ուեսթը խոստովանել է, որ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին իր մասնակցությունը ձախողման է դատապարտված
5202
Ուրբաթ, 07 օգոստոսի, 2020 թ., 21:20
Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը Forbes ամսագրի հետ հարցազրույցում խոստովանել է, որ իր մասնակցությունն ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին դատապարտված է ձախողման: Ամերիկացի ռեփերը համաձայնել է, որ իրեն որևէ կերպ չի հաջողվի ստանալ 538 ընտրողներից առնվազն 270-ի քվեն՝ նախագահական ընտրություններում հաղթանակ տանելու համար: Միևնույն ժամանակ, Ուեսթը համաձայնել է այն տեսակետի հետ, համաձայն որի նա աֆրոամերիկացիների ձայներ է ստանալու՝ պետության ղեկավարի պաշտոնի մեկ այլ հավակնորդ Ջո Բայդենի ընտրողների շարքից, դրանով իսկ նվազեցնելով նրա հաղթելու շանսերը:

Канье Уэст признал провальным свое участие в президентских выборах
Американский рэпер Канье Уэст в интервью журналу Forbes признал, что его участие в выборах президента США обречено на провал.
В ходе беседы внимание музыканта обратили на тот факт, что он ни при каких условиях не сможет набрать более 270 голосов членов коллегии выборщиков из 538, чтобы одержать победу в президентской гонке.
При этом Уэст согласился с точкой зрения, согласно которой он отбирает голоса избирателей из числа афроамериканцев у другого претендента на пост главы государства Джо Байдена, снижая тем самым его шансы на победу.