Իսրայելը շարունակում է հարվածներ հասցնել Լիբանանին. կան զոհեր
Իսրայելը շարունակում է հարվածներ հասցնել Լիբանանին՝ թիրախավորելով քաղաքացիական անձանց, այդ թվում՝ հիվանդանոցին։ Լիբանանի հարավում գտնվող Նաբաթիե շրջանի Արաբսալիմ քաղաքում բնակելի շենքի վրա Իսրայելի կողմից հասցված ավիահարվածի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է բժշկական աղբյուրը։
«Իսրայելական ռազմական ինքնաթիռը երկու հրթիռ է արձակել Արաբսալիմում գտնվող եռահարկ շենքի վրա՝ ամբողջությամբ ավերելով շենքը և սպանելով երկու մարդու՝ կնոջ և տղամարդու», - ասել է աղբյուրը։
Նա նշել է, որ ավերակների հեռացման և որոնողական-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են, ուստի զոհերի թիվը կարող է աճել։

Израиль продолжает наносить удары по Ливану
Израиль продолжает наносить удары по Ливану. Целями оказались гражданские объекты, в т.ч. больница. Два человека погибли в результате удара израильской авиации по жилому дому в населенном пункте Арабсалим в районе Набатия на юге Ливана, сообщил РИА Новости источник в медицинских кругах в воскресенье.
"Израильский военный самолет выпустил две ракеты по трехэтажному дому в Арабсалиме, полностью разрушив здание и убив двух человек - женщину и мужчину", - сказал источник.
Он отметил, что работы по разбору завалов и поисково-спасательные мероприятия продолжаются, поэтому число жертв может возрасти.