«Ուիթքոֆն ու Քուշները Մոսկվա կժամանեն սեպտեմբերի 5-ին». #Axios
ԱՄՆ նախագահի դեսպան Սթիվ Ուիթքոֆը և Դոնալդ Թրամփի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, այս շաբաթավերջին կայցելեն Մոսկվա, հայտնել է Axios-ի լրագրող Բարաք Ռավիդը՝ հղում անելով ԱՄՆ պաշտոնյաներին։
Նրա խոսքով՝ Ուիթքոֆը և Քուշները Մոսկվա կժամանեն շաբաթ օրը՝ սեպտեմբերի 5-ին։ Այդ օրը նրանք նախատեսում են բանակցություններ վարել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, իսկ հաջորդ օրը՝ հանդիպել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ։
Կրեմլը Ուիթքոֆի և Քուշների հանդիպման մասին տեղեկատվություն կտրամադրի, երբ այն տեղի ունենա, ճեպազրույցի ժամանակ ասել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ես ոչինչ չէի հայտարարի։ Բայց երբ այս շփումները տեղի ունենան, մենք ձեզ կտեղեկացնենք», - ասել է Պեսկովը։

Посланник президента США Стив Уиткофф и зять Дональда Трампа Джаред Кушнер отправятся в Москву в эти выходные. Об этом сообщил журналист Axios Барак Равид со ссылкой на американских официальных лиц.
По его информации, Уиткофф и Кушнер прибудут в Москву в субботу, 5 сентября. В этот день они планируют провести переговоры с президентом России Владимиром Путиным. На следующий день они планируют встретиться с украинским лидером Владимиром Зеленским.
Кремль предоставит информацию о визите Уиткоффа и Кушнера, когда он произойдет, сообщил на брифинге пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
«Я не стал бы ничего анонсировать. Но когда эти контакты состоятся, мы вас проинформируем», — сказал Песков.