«Պետք է լուրջ վերաբերվել ռազմական օբյեկտների վրայով թռչող ՉԹՕ-ների մասին տեղեկություններին»․ Ռուբիո
ԱՄՆ-ն պետք է լուրջ վերաբերվի ռազմական օբյեկտների վրա նկատված չբացահայտված թռչող օբյեկտների (ՉԹՕ) մասին տեղեկություններին։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն՝ Սպիտակ տան աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Սթիվեն Միլլերի կնոջ՝ Քեյթի Միլլերի փոդքասթում։
«Մեր ռազմական օբյեկտների վրայով ինչ-որ բաներ են թռչում, սակայն դրանք մեզ չեն պատկանում։ Մենք պետք է պարզենք, թե ինչ է դա, և լուրջ վերաբերվենք դրան»,— ասել է Ռուբիոն։
Նրա խոսքով՝ ինքը չգիտի՝ «ով է դա և ինչ է դա»։ Ռուբիոն նշել է, որ ԱՄՆ-ի Սենատում աշխատելու տարիներին բարձրացրել է ՉԹՕ-ների հարցը։ Նա հավելել է, որ այս թեմային չի վերաբերվում՝ որպես դավադրության տեսության։
«Մարդիկ կարծում են, որ մենք ինչ-որ բան ենք թաքցնում։ Ես ձեզ վստահեցնում եմ, որ եթե այս վարչակազմը որևէ բան իմանար [այլմոլորակայինների մասին], նախագահը կլիներ ամենուրեք՝ հեռուստատեսային ելույթներ կունենար, լուսանկարներ, տեսանյութեր կցուցադրեր», - նշել է պետքարտուղարը։

Рубио: нужно серьезно относиться к данным об НЛО над военными объектами
США должны всерьез относиться к сведениям о неопознанных летающих объектах (НЛО) над военными объектами. Об этом госсекретарь США Марко Рубио заявил на подкасте Кэти Миллер, жены замглавы аппарата Белого дома Стивена Миллера.
«Над нашими военными объектами летают какие-то вещи, но они нам не принадлежат, мы должны разобраться в этом и отнестись к этому серьезно», — сказал Рубио.
По его словам, он не знает, «кто это и что это». Рубио отметил, что поднимал вопрос НЛО во время работы в сенате США. Он добавил, что не относится к этой теме как к теории заговора.
«Люди верят, что мы что-то скрываем. Я уверяю вас, если бы эта администрация [президента США] что-то знала [об инопланетянах], президент был бы повсюду: обращение в прайм-тайм, он бы показал фотографии, видео», — подчеркнул госсекретарь.