Բրազիլիայում հրաձգության հետևանքով 15-ամյա ֆուտբոլիստ է մահացել
Բրազիլիայի Մասեյո քաղաքում ընկերական խաղի ժամանակ սպանվել է «Սենտրո Սպորտիվո Ալագոանո» ակումբի 15-ամյա ֆուտբոլիստ, հաղորդում է Globo Esporte-ն։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ դեռահասը վիրավորվել է հարձակման ընթացքում և տեղափոխվել հիվանդանոց, սակայն բժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրա կյանքը։ Հրաձգության հետևանքով տուժել է ևս մի քանի մարդ։
Ոստիկանությունը որպես հիմնական վարկած դիտարկում է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությամբ զբաղվող հանցավոր խմբավորումների մասնակցությունը հանցագործությանը։ Նախաքննության նախնական տվյալներով՝ ֆուտբոլիստը, հնարավոր է, սպանվել է սխալմամբ։

Понедельник, 03 Августа, 2026 года, 09:28
Футболист молодежной команды клуба "Сентро Спортиво Алагоано" был застрелен в возрасте 15 лет во время товарищеского матча в бразильском городе Масейо, сообщает Globo Esporte.
По информации издания, подросток получил ранения во время нападения и был доставлен в больницу, однако врачам не удалось его спасти. Еще несколько человек также пострадали при стрельбе.
Полиция считает основной версией причастность к преступлению группировок, связанных с незаконным оборотом наркотиков. По предварительным данным следствия, футболист мог быть убит по ошибке.
До прихода в CSA футболист играл в молодежной команде "Сан-Паулу". Оба клуба подтвердили гибель спортсмена и выразили соболезнования его родным.