Կրեմլը «վաղաժամ» է համարում օդային դադարի մասին հաղորդագրությունները
Կրեմլը «վաղաժամ» է համարում մեկնաբանել ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի կողմից օդային մարտական ​​գործողությունների հնարավոր դադարեցման վերաբերյալ բանակցությունների մասին հաղորդագրությունները, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք չգիտենք, թե որքանով է հավաստի այս լուրը կամ ով է կանգնած դրա ետևում։ Սրանք թերթային հաղորդագրություններ են, ոչ ավելին։ Հետևաբար, վաղաժամ է մեկնաբանություններ տալ», - պատասխանել է Պեսկովը, ինչպես մեջբերում է «Ինտերֆաքս»-ը։
«Ռոյթերս»-ը նախկինում հաղորդել էր այս տեղեկատվությունը՝ հղում անելով աղբյուրին։ Գործակալության տվյալներով՝ Կիևը և Վաշինգթոնը պլանավորում են այս նախաձեռնությունը ներկայացնել Ռուսաստանի իշխանություններին՝ որպես խաղաղության նախաձեռնությունների նոր փուլի մաս։

Кремль ответил на сообщения о диалоге Украины и США по перемирию в небе
В Кремле считают «преждевременным» комментировать публикации о переговорах США и Украиной по возможному прекращению боевых действий в воздухе, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Мы не знаем, насколько эти новости достоверны и от кого они исходят. Это газетные сообщения и не более того. Поэтому пока что-то комментировать преждевременно», — ответил Песков, которого цитирует Интерфакс.
Ранее информацию об этом распространил Reuters со ссылкой на источник. Инициативу, по данным агентства, Киев и Вашингтон планируют представить российским властям в рамках нового раунда мирных инициатив.