Իրանի հարավում ԱՄՆ-ի հարվածների հետևանքով զոհվել է առնվազն 30 խաղաղ բնակիչ
Վերջին օրերին Իրանի հարավում ԱՄՆ-ի կողմից իրականացված օդային հարվածների հետևանքով զոհվել է առնվազն 30 խաղաղ բնակիչ, հայտնել է Իսլամական Հանրապետության կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆաթեմեհ Մոհաջերանին։
Al Jazeera-ի հաղորդմամբ՝ Իրանի առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Հոսեյն Քերմանփուրը հայտնել է, որ ամերիկյան վերջին հարվածների հետևանքով տուժել է ավելի քան 260 մարդ։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM) հայտնել էր Հորմուզի նեղուցի մերձակայքում և Իրանի առափնյա շրջաններում գտնվող տասնյակ օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու մասին։ Հայտարարության մեջ նշվում է, որ 7 ժամվա ընթացքում ԱՄՆ զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել իրանական հրթիռային օբյեկտներին և անօդաչու թռչող սարքերի բազաներին, ռազմածովային ուժերին և առափնյա պաշտպանության համակարգերին։

На юге Ирана из-за ударов США погибли не менее 30 мирных жителей
По меньшей мере 30 мирных жителей погибли в результате воздушных ударов США по южным районам Ирана. Об этом сообщила представитель правительства исламской республики Фатеме Мохаджерани.
"В ходе атак в последние дни на юге страны погибли более 30 мирных граждан. Выражаем глубокие соболезнования и сочувствие семьям погибших и чтим память жертв", - написала она в Х.
Официальный представитель Министерства здравоохранения Ирана Хусейн Керманпур сообщил, что в результате последних американских ударов пострадали более 260 человек, из которых 222 уже получили медицинскую помощь и были выписаны. Об этом сообщил Al Jazeera.