«Իրանից ոչինչ չի մնա, եթե ԱՄՆ-ի հետ գործարք չկնքվի»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ Իրանից ոչինչ չի մնա, եթե վերջինս համաձայնության չգա Միացյալ Նահանգների հետ։
«Ավելի լավ է գործարք կնքեք։ Ձեզնից ոչինչ չի մնա։ Ձեզնից ոչ ոք չի մնա»,- ասել է Թրամփը՝ Fox News-ին տված հարցազրույցում։
Երբ լրագրողը հարցրել է նրան, թե արդյոք նա հավատում է, որ իրանցիները լուրջ են տրամադրված գործարքին, նա պատասխանել է, որ իրենք այլ ընտրություն չունեն:
Նա նաև վստահեցրել է, որ Իրանի դեմ հարվածների ընթացքում ամերիկյան զինվորականները կխնայեն խաղաղ բնակչությանը։ Նրա խոսքով՝ Միացյալ Նահանգները «շատ զգույշ են խաղաղ բնակչության նկատմամբ»։

Трамп: от Ирана ничего не останется, если сделка с США не будет достигнута
Президент США Дональд Трамп считает, что от Ирана ничего не останется, если тот не заключит соглашение с Соединенными Штатами.
"Вам лучше заключить соглашение. От вас ничего не останется. У вас никого не останется", - сказал Трамп в интервью Fox News.
Когда журналист спросил американского лидера, верит ли тот, что иранцы серьезно настроены на сделку, тот ответил, что у них нет иного выбора.
"Я думаю, у них нет выбора", - уточнил он
Он также заверил, что американские военные будут беречь гражданских во время ударов по Ирану. По его мнению, Штаты "очень осторожны с гражданским населением".