«ԱՄՆ-ն Մեծ Բրիտանիայի բազայից դուրս է բերել B-52 Stratofortress ռազմավարական ռմբակոծիչները»․ #TWZ
ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի B-52 Stratofortress ռազմավարական ռմբակոծիչները լքել են Մեծ Բրիտանիան, որտեղ դրանք տեղակայված էին Իրանի դեմ մարտական ​​գործողություններում օգտագործելու համար, հաղորդում է The War Zone (TWZ)-ը։
Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ վեց ռմբակոծիչներ, բաժանված երեքական ինքնաթիռից բաղկացած երկու խմբի, հուլիսի 1-ին լքել են Ֆեյրֆորդ ավիաբազան։ Նշվում է, որ այդ ինքնաթիռներն օգտագործվել են Իրանի տարածքին հարվածներ հասցնելու համար։
The War Zone-ի գնահատմամբ՝ B-52 Stratofortress ռմբակոծիչների դուրսբերումը Մեծ Բրիտանիայից չի խանգարի ԱՄՆ-ին, անհրաժեշտության դեպքում, վերսկսել հարվածները Իրանի դեմ։ Անգլիայի հարավ-արևմուտքում գտնվող ավիաբազայում շարունակում են մնալ 12 B-1 Lancer ռազմավարական ռմբակոծիչներ։ Բացի այդ, Վաշինգտոնը կարող է կիրառել նաև B-52, B-1 և B-2 ռմբակոծիչներ, որոնք տեղակայված են անմիջապես ԱՄՆ-ի տարածքում։

#TWZ: США вывели с базы в Великобритании бомбардировщики B-52 Stratofortress
Стратегические бомбардировщики ВВС США B-52 Stratofortress покинули Великобританию, где были размещены для использования в ходе боевых действий против Ирана. Об этом сообщил портал The War Zone (TWZ).
По его сведениям, шесть бомбардировщиков в две группы по три воздушных судна покинули 1 июля авиабазу Фэрфорд. Эти самолеты применялись для нанесения ударов по территории исламской республики, отмечает издание.
Вывод из Великобритании B-52 Stratofortress не помешает США возобновить атаки против Ирана при необходимости, указывает The War Zone. На авиабазе на юго-западе Англии остаются 12 стратегических бомбардировщиков B-1 Lancer, кроме того, Вашингтон сможет применить бомбадировщики B-52, B-1 и B-2, базирующиеся непосредственно на территории Соединенных Штатов.