Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Իրանի հետ պատերազմի արժեքը կազմել է մոտ 30 միլիարդ դոլար
Սպիտակ տան կառավարման և բյուջեի գրասենյակի տնօրեն Ռասել Վոութի խոսքով՝ Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի ռազմական գործողության ընդհանուր արժեքը կազմել է մոտավորապես 30 միլիարդ դոլար։
«Մենք ծախսել ենք մոտ 30 միլիարդ դոլար», - ասել է նա Ներկայացուցիչների պալատի հատկացումների հանձնաժողովի լսումների ժամանակ։
Նրան խնդրել են մեկնաբանել այն տվյալները, որոնք ցույց են տալիս, որ ռազմական ծախսերն արդեն գերազանցել են 100 միլիարդ դոլարը։ «Ես պարզապես ձեզ եմ փոխանցում այն, ինչ լսել եմ Պաշտպանության նախարարությունից և նրանց կողմից մեզ տրամադրված վերլուծությունը»,- պատասխանել է Վոութը՝ առանց մանրամասնելու։

Белый дом заявил, что расходы на войну с Ираном составили около $30 млрд
Общие расходы на военную операцию США против Ирана составили около $30 млрд. Об этом заявил директор административно-бюджетного управления Белого дома Рассел Воут.
"Мы потратили около $30 млрд", - сказал он на слушаниях в комитете по ассигнованиям Палаты представителей Конгресса.
Его попросили прокомментировать данные о том, что расходы на военные действия уже превысили $100 млрд. "Ну, я просто передаю вам то, что услышал от военного министерства, и результаты анализа, которые они нам предоставили", - ответил Воут, не вдаваясь в подробности.