Մադուրոն ուղերձով դիմել է վենեսուելացիներին
Վենեսուելայի նախկին նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն, որը սպասում է ԱՄՆ-ում դատավարությանը, ուղերձով դիմել է երկրաշարժերից տուժած երկրի բնակիչներին՝ մեջբերելով Աստվածաշնչյան տողեր։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը։
«Մենք Սիլիայի հետ (Նիկոլաս Մադուրոյի կինը՝ Սիլիա Ֆլորես-խմբ.) աղոթում ենք զոհվածների, վիրավորների, անհետ կորածների, նրանց ընտանիքների և բոլոր նրանց համար, ովքեր ամեն րոպե շարունակում են պայքարել կյանքեր փրկելու համար»,- լրատվամիջոցը մեջբերում է քաղաքական գործչի խոսքերը։ Մադուրոն իր ուղերձում նաև մեջբերել է հատված Մատթեոսի Ավետարանի 25-րդ գլխից. «Ե՞րբ Քեզ տեսանք հիվանդ կամ բանտում և այցելեցինք Քեզ»։ Թագավորը նրանց կպատասխանի. «Ճշմարիտ եմ ասում ձեզ. այն, ինչ արեցիք իմ ամենափոքր եղբայրներից մեկին, Ինձ արեցիք»։
Անցյալ շաբաթ երկրում տեղի ունեցած երկու երկրաշարժերի հետևանքով զոհվել է առնվազն 1450 մարդ։ Եվս 3150 մարդ վիրավոր է։ 774 շենք, այդ թվում՝ հիվանդանոցներ, վնասվել կամ փլուզվել է։

Мадуро обратился к венесуэльцам с посланием, процитировав строки из Библии
Президент Венесуэлы Николас Мадуро, ожидающий суда в США, обратился к пострадавшим от двух землетрясений жителям страны с посланием, процитировав строчки из Библии. Об этом в воскресенье сообщил телеканал CNN.
"Мы с Силией (жена Мадуро Силия Флорес - прим.) возносим молитвы за погибших, раненых, пропавших без вести, за их семьи и за всех тех, кто каждую минуту продолжает бороться за спасение жизней", - приводит телеканал слова политика.
Мадуро также процитировал в своем сообщении 25-ю главу Евангелия от Матфея: "Когда же мы видели Тебя больным или в темнице и пришли к Тебе? Царь ответит: "Истинно говорю вам: все, что вы сделали одному из наименьших братьев Моих, вы сделали Мне".
По меньшей мере 1450 человек погибли в результате двух землетрясений, произошедших в стране на прошлой неделе. Еще 3150 человек пострадали. 12 721 человек был вынужден покинуть свои дома, 774 здания, в том числе больницы, получили повреждения или обрушились.