Աշխարհի առաջնության խմբային փուլում խաղադաշտ է դուրս եկել 999 ֆուտբոլիստ
ՖԻՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը սոցիալական ցանցերում հայտնել է, որ 2026 թվականի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլում խաղադաշտ է դուրս եկել գրեթե 1000 ֆուտբոլիստ։
2026 թվականի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 72 խաղում խաղադաշտ է դուրս եկել ընդհանուր առմամբ 999 ֆուտբոլիստ 48 մասնակից թիմերից։
Պատմության մեջ առաջին անգամ 2026 թվականի Աշխարհի առաջնությանը կմասնակցի 48 թիմ։ Սա 16-ով ավելի է, քան 1998 թվականից ի վեր անցկացված նախորդ յոթ մրցաշարերը։ Երեսուներկու թիմ անցել է փլեյ-օֆֆ փուլ։ 32-ի փուլի խաղերը նախատեսված են հունիսի 28-ից հուլիսի 3-ը, 16-ի փուլը՝ հուլիսի 4-ից 7-ը, քառորդ եզրափակիչը՝ հուլիսի 9-ից 11-ը, իսկ կիսաեզրափակիչները՝ հուլիսի 14-ին և 15-ին։

На групповом этапе ЧМ-2026 приняло участие 999 футболистов
В групповом этапе чемпионата мира 2026 года на поле вышли почти 1000 футболистов, сообщает пресс-служба ФИФА в соцсети Х.
В 72 матчах группового этапа чемпионата мира-2026 на поле вышли 999 футболистов из 48 команд-участниц.
В чемпионате мира 2026 года впервые в истории приняли участие 48 команд. Это на 16 больше, чем на предыдущих семи чемпионатах, проводившихся с 1998 года. В плей-офф вышли 32 команды. Встречи 1/16 финала запланированы с 28 июня по 3 июля, 1/8 финала — с 4 по 7 июля, четвертьфиналы — с 9 по 11 июля, а полуфиналы — 14 и 15 июля.