«ԱՄՆ-ն ցանկանում է գործարք կնքել Իրանի հետ, սակայն ոչ ամեն գնով»․ Ռուբիո
ԱՄՆ-ն ցանկանում է գործարք կնքել Իրանի հետ, սակայն այն պետք է լինի իրական և ստուգելի։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն։
«Չնայած մենք ցանկանում ենք գործարք, մենք չենք ցանկանում գործարք ամեն գնով։ Մենք ցանկանում ենք լավ գործարք, մենք ցանկանում ենք իրական գործարք, մենք ցանկանում ենք գործարք, որը կարող է ստուգվել, և մենք ցանկանում ենք գործարք, որը կհարգվի», - ասել է Ռուբիոն, որը այցով գտնվում է Մերձավոր Արևելքի երկրներում։
Նրա խոսքով՝ Միացյալ Նահանգները բաց է Իրանի հետ կառուցողական երկխոսության համար և հույս ունի, որ այն կհանգեցնի դրական արդյունքի։

Рубио: США хотят заключить сделку с Ираном, но не любой ценой
США хотят заключить сделку с Ираном, однако она должна быть реальной и проверяемой, сделка должна соблюдаться, заявил в четверг госсекретарь США Марко Рубио.
"Хотя мы хотим сделки, мы не хотим сделки любой ценой. Мы хотим хорошую сделку, мы хотим реальную сделку, мы хотим сделку, которую можно проверить, и мы хотим сделку, которая будет соблюдаться", - сказал Рубио, находящийся с визитом в странах Ближнего Востока.
По его словам, США открыты к конструктивному диалогу с Ираном и надеются, что он приведет к позитивному результату.