Կրակոցներ Մոնրեալի հրեական թաղամասում. կան զոհեր
Կանադայի հեռարձակման կորպորացիայի (CBC) տվյալներով՝ երկուշաբթի օրը Մոնրեալի հրեական թաղամասում կրակոցներ են տեղի ունեցել, որի հետևանքով զոհվել է մեկ ոստիկան, մեկ քաղաքացիական անձ և կրակողը։
Դեպքը տեղի է ունեցել երկուշաբթի առավոտյան Մոնրեալի խիտ բնակեցված Կոտ-դե-Նեժ թաղամասում։ The Jerusalem Post-ի տվյալներով՝ կրակոցները տեղի են ունեցել հրեական թաղամասի Hilton հյուրանոցի մոտ, որտեղ գտնվում են բազմաթիվ կոշեր ռեստորաններ, հրեական դպրոցներ և համայնքային կենտրոններ։ Դեպքից հետո հրեական բիզնեսներն ու դպրոցները ժամանակավորապես փակվել են։
Քվեբեկի վարչապետ Քրիստին Ֆրեշետը սոցիալական ցանցերում հայտարարել է, որ «խորապես ցնցված է» միջադեպից։

Стрельба произошла в еврейском квартале канадского Монреаля: 3 человека погибли
Стрельба произошла в понедельник в еврейском квартале канадского Монреаля, погибли полицейский, мирный житель и сам стрелявший, пишет канадская телерадиовещательная корпорация CBC.
ЧП произошло утром в понедельник в густонаселенном районе Кот-де-Неж в Монреале. По данным газеты The Jerusalem Post, стрельба произошла близ отеля Hilton в еврейском квартале со множеством кошерных ресторанов, еврейских школ и общинных центров. После ЧП еврейские заведения и школы временно закрыли.
Премьер-министр Квебека Кристин Фрешетт сообщила в социальных сетях, что "глубоко потрясена" происшествием.