«Սթարմերի դաշնակիցները համոզված են, որ նա պատրաստվում է հրաժարական տալ». #TheTelegraph
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերի դաշնակիցները համոզված են, որ նա պատրաստվում է հրաժարական տալ, և նա կարող է այս մտադրության մասին հայտարարել արդեն երկուշաբթի օրը, հաղորդում է Telegraph թերթը՝ հղում անելով պաշտոնյաներին։
«Քիր Սթարմերի դաշնակիցները կարծում են, որ նա պատրաստվում է լքել պաշտոնը... Դժվարին իրավիճակում գտնվող վարչապետը գիտի, որ «խաղն ավարտված է»», - ասվում է հրատարակության մեջ՝ հղում անելով կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյայի։
Մայիսի սկզբին Լեյբորիստական ​​կուսակցության գրեթե 100 պատգամավորներ կոչ են արել Սթարմերին հրաժարական տալ՝ երկրի ողջ տարածքում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում կուսակցության ձախողումից հետո։

Telegraph: союзники Стармера убеждены, что он готовится подать в отставку
Союзники Кира Стармера убеждены, что он готовится подать в отставку, возможно, об этом намерении премьера Британии объявит уже в понедельник, сообщает газета Telegraph со ссылкой на официальных лиц.
"Союзники Кира Стармера верят, что он готовится покинуть пост... Критикуемый премьер-министр осознает, что "игра окончена", - говорится в публикации издания со ссылкой на высокопоставленное правительственное лицо.
В начале мая почти 100 депутатов-лейбористов призвали к отставке Стармера после провала партии на местных выборах по всей стране.