Թրամփը կարծում է, որ Չինաստանում իրեն ավելի փառահեղ են ընդունել, քան Պուտինին
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը չորեքշաբթի օրը պնդել է, որ Չինաստան կատարած պաշտոնական այցի ժամանակ իրեն ավելի լավ ընդունելության են արժանացրել, քան Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
Ռուսաստանի նախագահը մայիսի 19-20-ը պաշտոնական այցով Չինաստանում էր՝ Չինաստանի առաջնորդի հրավերով։
«Չեմ կարծում, որ արարողությունն այնքան փառահեղ էր, որքան իմը։ Ես դիտեցի։ Մենք գերազանցեցինք նրանց», - լրագրողներին ասաց Թրամփը։
Միևնույն ժամանակ, ամերիկացի առաջնորդը շեշտել է իր աջակցությունը Պուտինի և Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի հանդիպմանը։
Թրամփը մայիսի 13-15-ը կատարեց վերջին ինը տարվա ընթացքում իր առաջին պետական ​​այցը Չինաստան, որտեղ նա բանակցություններ վարեց Սի Ցզինպինի հետ Չինաստանի մայրաքաղաքում։

Трамп считает, что в Китае его встретили лучше, чем Путина
Президент США Дональд Трамп в среду заявил, что в ходе официального визита в Китай его якобы встретили лучше, чем президента России Владимира Путина.
Президент России 19-20 мая находился в КНР с официальным визитом по приглашению китайского лидера.
"Мне кажется, церемония была не настолько выдающаяся, как у меня. Я смотрел. Мы их превзошли", - сказал Трамп журналистам.
При этом, американский лидер отметил, что поддерживает встречу Путина с председателем КНР Си Цзиньпином. Трамп 13-15 мая посетил КНР с первым за девять лет государственным визитом, в китайской столице состоялись его переговоры с Си Цзиньпином.