«Ես դժգոհ եմ Իտալիայից, դժգոհ եմ Իսպանիայից». Թրամփ
Միացյալ Նահանգները դժգոհ է Իտալիայի և Իսպանիայի քաղաքականությունից Իրանի նկատմամբ և նրանց մոտեցումներից Վաշինգթոնի նկատմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Ո՛չ, ես դժգոհ եմ Իտալիայից, ես դժգոհ եմ Իսպանիայից։ Նրանք կարծում են, որ Իրանին կարելի է միջուկային զենք ունենալ», - Սպիտակ տանը լրագրողներին ասել է Թրամփը:
Ապրիլի 29-ին ԱՄՆ առաջնորդը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները դիտարկում է Գերմանիայում տեղակայված իր զորակազմի կրճատման հարցը և շուտով որոշում կկայացնի այս հարցի վերաբերյալ: Իսկ ապրիլի 30-ին լրագրողների հարցերին պատասխանելով՝ նա չի բացառել, որ Միացյալ Նահանգները կարող է կրճատել իր զորքերի քանակը ոչ միայն Գերմանիայում, այլև Իտալիայում և Իսպանիայում:

Трамп недоволен курсом Испании и Италии
Соединенные Штаты недовольны политикой Италии и Испании в отношении Ирана и их подходами к Вашингтону. Об этом заявил американский президент Дональд Трамп.
"Нет, я недоволен Италией, я недоволен Испанией. Они считают, что Ирану можно обладать ядерным оружием", - сказал он журналистам в Белом доме перед тем, как отправиться с рабочей поездкой в штат Флорида.
Как заявил 29 апреля американский лидер, США рассматривают возможность сокращения своего дислоцированного на территории Германии воинского контингента и вскоре примут решение на этот счет. Отвечая 30 апреля на вопросы репортеров, президент допустил, что США могут сократить численность своих войск не только в ФРГ, но и в Италии и Испании.