«Իրանը պատրաստ է աննախադեպ պատասխան տալ, եթե ծովային շրջափակումը շարունակվի»․ #PressTV
Թեհրանը պատրաստ է աննախադեպ պատասխան տալ, եթե ԱՄՆ-ն շարունակի Իրանի նկատմամբ ծովային շրջափակումը, հայտնում է իրանական Press TV-ն՝ հղում կատարելով անվտանգության ոլորտի իր աղբյուրին։
«Այսպես կոչված ծովային շրջափակման տեսքով շարունակվող ամերիկյան ծովահենությունն ու ավազակապետությունը շուտով կբախվեն գործնական և աննախադեպ ռազմական գործողությունների», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ Իրանի զինված ուժերը մինչ այժմ զսպվածություն են ցուցաբերել, որպեսզի հնարավորություն տան դիվանագիտությանը և թույլ տան ԱՄՆ-ին ուսումնասիրել և ընդունել իրանական կողմի առաջ քաշած պայմանները՝ պատերազմի վերջնական դադարեցման համար։

#PressTV: Иран готов дать беспрецедентный ответ при продолжении морской блокады
Тегеран готов дать беспрецедентный ответ, если США продолжат осуществлять морскую блокаду в отношении Ирана, сообщил иранский телеканал Press TV со ссылкой на источник в сфере безопасности.
"Продолжающиеся американское морское пиратство и бандитизм в форме так называемой морской блокады в скором времени столкнутся с практическими и беспрецедентными военными действиями", - говорится в сообщении вещателя.
Как отметил телеканал, вооруженные силы Ирана до сих пор проявляли сдержанность, чтобы дать шанс дипломатии и позволить США изучить и принять выдвинутые иранской стороной условия по прекращению войны на постоянной основе.