ԱՄՆ-ում հրազենային հարձակման հետևանքով 8 երեխա է զոհվել
![]() Լուիզիանա նահանգի Շրիվպորտ քաղաքում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով զոհվել է առնվազն 8 երեխա, ևս 2-ը՝ վիրավորվել։ Ոստիկանությունը որևէ տեղեկություն չի հրապարակել կրակողի մասին։ Կրակոցի դրդապատճառը դեռևս պարզ չէ։ Ոստիկանապետ Ուեյն Սմիթի խոսքով՝ կրակոցը տեղի է ունեցել կիրակի օրը՝ ժամը 6-ի սահմաններում։ Ընդհանուր առմամբ արձակվել է 10 կրակոց։ Պաշտոնյաները հայտնում են, որ տեղեկություններ են հավաքում հանցագործության վայրի մասին, որը ընդգրկել է երեք տարածք։ Սմիթը նշել է, որ երեխաներից մի քանիսը հարձակվողի ազգականներն էին։ Նախճիրից հետո կրակողը մեքենա է գողացել և փորձել է փախչել ոստիկանությունից։ Հետապնդման ընթացքում մեքենայից ոստիկանները կրակ են բացել՝ սպանելով կասկածյալին։ Նահանգային ոստիկանության հայտարարության մեջ ասվում է, որ կրակոցների հետևանքով ոչ մի ոստիկան չի տուժել։ |
Հարսանիքի օրը փեսան դաժանորեն ծեծել է հարսին (տեսանյութ)
012:24
Քալիֆորնիայում փոքր ինքնաթիռ է կործանվել․ կան զոհեր (տեսանյութ)
14510:13
Մահվան ելքով վրաերթ՝ Արարատի մարզում
137Երեկ, 20:12
Լիբանանցի լրագրող է վիրավորվել իսրայելական հարվածի հետևանքով (տեսանյութ)
320Երեկ, 17:13
Վիճաբանություն և ծեծկռտուք՝ Երևանում
148Երեկ, 15:30
«Հարվածներ են հասցվել Ռյազանի, Պերմի և Թաթարստանի նավթավերամշակման գործարաններին»․ Զելենսկի (տեսանյութ)

Не менее восьми детей погибли, еще двое пострадали в результате стрельбы в городе Шривпорт
Не менее восьми детей погибли, еще двое пострадали в результате стрельбы в городе Шривпорт (штат Луизиана), сообщил телеканал NBC News со ссылкой на полицию города.
По словам сотрудника правоохранительных органов, возраст жертв - от года до 14 лет. Убивший их мужчина ликвидирован при задержании. Полиция проводит расследование.
Полиция не предоставила никакой информации о стрелке. Мотив стрельбы пока неясен. По словам начальника полиции Уэйна Смита, стрельба произошла около 6 утра в воскресенье. В общей сложности было произведено 10 выстрелов. По словам официальных лиц, они собирают информацию о месте преступления, которое охватывало три участка. По словам Смита, некоторые из застреленных детей были родственниками нападавшего. После бойни стрелок угнал автомобиль и попытался скрыться от полиции. В ходе преследования полицейские из авто открыли огонь и убили подозреваемого. В заявлении полиции штата говорится, что ни один из полицейских не пострадал в результате стрельбы.