Թրամփը խորհրդակցություն է անցկացրել Հորմուզի նեղուցում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը հանդիպում է անցկացրել՝ քննարկելու Հորմուզի նեղուցում ստեղծված իրավիճակը և Իրանի հետ բանակցությունները, հաղորդում է Axios-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
«Նախագահ Թրամփը շաբաթ առավոտյան Սպիտակ տան իրավիճակների սենյակում հանդիպում է անցկացրել՝ քննարկելու Հորմուզի նեղուցում ստեղծված վերջին ճգնաժամը և Իրանի հետ բանակցությունները, հայտնել են երկու ամերիկացի պաշտոնյաներ», - գրում է լրատվամիջոցը։
Հանդիպմանը մասնակցել են փոխնախագահ Վենսը, պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը և ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը:

Трамп провел совещание по ситуации в Ормузском проливе
Президент США Дональд Трамп провёл совещание в Белом доме по ситуации в Ормузском проливе и переговорам с Ираном, сообщает издание Axios со ссылкой на источники.
"Президент Трамп в субботу утром провёл заседание в Ситуационной комнате Белого дома, чтобы обсудить новый виток кризиса в Ормузском проливе и переговоры с Ираном, сообщили два американских чиновника", - пишет издание.
По информации Axios, в совещании приняли участие вице-президент Джей Ди Вэнс, госсекретарь Марко Рубио, военный министр Пит Хегсет и министр финансов Скотт Бессент.