«ՑԱՀԱԼ-ը պատրաստվում է վերսկսել Իրանի դեմ գործողությունները»․ #TOI
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ՑԱՀԱԼ) պատրաստվում է Թեհրանի դեմ ռազմական գործողությունների վերսկսմանը ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև «բանակցությունների ձախողումից» հետո: The Times of Israel-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին վկայում է, ենթադրաբար, Իսրայելի ուժայինների կողմից տեղեկատվության համակարգված արտահոսքը:
Այսպես, 12-րդ ալիքը, առանց աղբյուրներին հղում կատարելու, հայտնել է, որ ՑԱՀԱԼ-ը ոչ միայն «պատրաստվում է Իրանի հետ հակամարտության վերսկսմանը, այլև Իրանի կողմից հնարավոր հանկարծակի հարձակմանը»: Kan-ը, իր հերթին, հղում կատարելով պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան ներկայացուցչին, հայտնել է, որ «Իսրայելը շահագրգռված է Իրանի դեմ պատերազմի վերսկսմամբ», երբ այն «ավարտվել է չափազանց վաղ և առանց Իրանի վրա բավարար ճնշման՝ միջուկային հարցի և բալիստիկ հրթիռների վերաբերյալ»։
Իսկ 13-րդ հեռուստաալիքի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էյալ Զամիրը զինվորականներին հանձնարարել է պատրաստվել «ռազմական գործողությունների անհապաղ վերսկսմանը»:

#TOI: ЦАХАЛ готовится возобновить конфликт с Ираном после "провала переговоров"
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) готовится к возобновлению боевых действий против Тегерана после "провала переговоров" между США и Ираном. На это указывает, как обратила внимание газета The Times of Israel, предположительно, скоординированная утечка информации со стороны израильских силовиков сразу трем крупнейшим телеканалам.
Так, 12-й канал сообщил, не указывая источников, что ЦАХАЛ не только "готовится к возобновлению конфликта с Ираном, но и к возможному внезапному нападению со стороны Ирана". Телерадиокомпания Kan, в свою очередь, со ссылкой на высокопоставленного представителя Минобороны сообщила, что "Израиль заинтересован в возобновлении войны против Ирана" после того, как она "закончилась слишком рано и без достаточного давления на Иран по ядерной проблеме и баллистическим ракетам". В этом сообщении, как обращает внимание газета, указывалось, что после соответствующего решения президента США Дональда Трампа военные "путем ударов по энергетической инфраструктуре попытаются оказать давление на Иран, чтобы он отказался от своей ядерной программы".
В сообщении 13-го телеканала в свою очередь указывается, что начальник генштаба Армии обороны Израиля генерал-лейтенант Эяль Замир поручил военным готовиться к "немедленному возобновлению боевых действий".