«Պատրաստ եմ հանդիպել Պուտինի հետ, բայց ոչ Մոսկվայում կամ Կիևում»․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կարծում է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ Միացյալ Նահանգներում կամ Մերձավոր Արևելքում։
«Ես պատրաստ եմ հանդիպել Պուտինի հետ։ Իհարկե՝ ոչ Մոսկվայում կամ Կիևում։ Սակայն կան շատ վայրեր, որտեղ մենք կարող ենք հանդիպել՝ Մերձավոր Արևելքում, Եվրոպայում, Միացյալ Նահանգներում», - ասել է նա իտալական RAI ռադիոկայանին տված հարցազրույցում։
Զելենսկին նաև հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների մասնակցությամբ բանակցային գործընթացը շարունակվում է, սակայն ԱՄՆ-ն կենտրոնացած է Մերձավոր Արևելքի վրա։ «Հետևաբար, Ռուսաստանի հետ եռակողմ բանակցությունները հետաձգվել են, բայց կվերսկսվեն», - ասել է նա։

Зеленский назвал США возможным местом встречи с Путиным
Президент Украины Владимир Зеленский считает, что встреча с президентом РФ Владимиром Путиным может состояться в США или на Ближнем Востоке.
"Я готов к встрече с Путиным. Точно не в Москве и не в Киеве. Но есть много мест, где можно встретиться, - на Ближнем Востоке, в Европе, Соединенных Штатах", - сказал он в интервью итальянской радиостанции RAI.
Зеленский также сообщил о продолжении переговорного процесса с участием США, которые были сконцентрированы на Ближнем Востоке. "Поэтому переговоры в трехстороннем формате с Россией были отложены, но будут возобновлены", - сказал он.