«Իրանը կործանարար հարվածներ կհասցնի տարածաշրջանում ԱՄՆ-ի օբյեկտներին»․ Զոլֆաղարի
Իրանը կհարվածի Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի բոլոր օբյեկտներին, եթե Դոնալդ Թրամփի սպառնալիքներն իրագործվեն: Այս մասին հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի «Խաթամ ալ Անբիա» կենտրոնական հրամանատարության մամուլի խոսնակ Էբրահիմ Զոլֆաղարին։
«Ի պատասխան ԱՄՆ նախագահի՝ Իրանի կամուրջները, էլեկտրակայանները և էներգետիկ ենթակառուցվածքները ոչնչացնելու սպառնալիքների՝ զգուշացնում ենք. եթե այդ սպառնալիքներն իրականացվեն, Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերը ավելի հզոր և կործանարար հարվածներ կհասցնեն տարածաշրջանում կարևոր օբյեկտներին»,- նշել է նա:
Զոլֆաղարին հավելել է, որ արաբական երկրները պետք է ստիպեն ԱՄՆ-ին լքել իրենց տարածքը, եթե ցանկանում են խուսափել իրենց ենթակառուցվածքներին վնաս հասցնելուց։

Иран пригрозил ударами по объектам США, если они продолжат бить по инфраструктуре
Иран ударит по всем объектам США и Израиля на Ближнем Востоке в случае реализации угроз президента США Дональда Трампа атаковать иранские мосты и электростанции. Об этом заявил представитель центрального штаба "Хатам аль-Анбия" иранских вооруженных сил Эбрахим Зольфагари.
"В ответ на пустые заявления президента США и его повторяющиеся угрозы разрушить мосты, электростанции и энергетическую инфраструктуру Ирана мы вновь предупреждаем: если эти угрозы будут реализованы, мощные вооруженные силы Исламской Республики Иран будут еще более жестко и разрушительно атаковать важные объекты и активы [в регионе]", - приводит фрагмент его заявления иранская гостелерадиокомпания.
Арабские страны должны заставить США покинуть их территорию, если хотят избежать ущерба своей инфраструктуре, отметил Зольфагари.