ԻՀՊԿ-ն հայտնել է Իսրայելի և ԱՄՆ-ի բազաների վրա հարձակումների մասին
Իրանցի զինվորականները հարձակվել են Իսրայելի և ԱՄՆ-ի բազաների վրա, հայտարարել Է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը:
«Անօդաչու թռչող սարքերի և ծանր բալիստիկ հրթիռների կիրառմամբ հարձակման են ենթարկվել Թել Նոֆի, Պալմահիմի և Բեն Գուրիոնի ավիաբազաների տարածքները, ինչպես նաև Թել Ավիվի, Հայֆայի, Էյլաթի, Նեգևի և Բեեր Շևայի ռազմական հավաքատեղիները», - ասվում է ԻՀՊԿ-ի հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է Fars լրատվական գործակալությունը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ հարձակվել է Քուվեյթում գտնվող Ահմադ ալ-Ջաբերի և Ալի ալ-Սալեմի, ինչպես նաև Սաուդյան Արաբիայում գտնվող Ալ-Խարջի ամերիկյան բազաների վրա՝ Մերձավոր Արևելքում իսրայելական և ամերիկյան թիրախների վրա հարձակումների 90-րդ ալիքի ընթացքում։

КСИР сообщил об атаке на базы Израиля и США
Иранские военные атаковали три авиабазы Израиля и несколько баз США на Ближнем Востоке, заявил Корпус стражей исламской революции Ирана.
"При помощи ударных беспилотников и тяжелых баллистических ракет были атакованы районы авиабаз Тель-Ноф, Пальмахим и Бен-Гурион, а также места сборов военных в Тель-Авиве, Хайфе, Эйлате, Негеве, Беэр-Шеве", - говорится в заявлении КСИР, которое приводит агентство Fars.
Корпус стражей сообщил, что атаковал американские базы Ахмад Аль-Джабер и Али ас-Салем в Кувейте, Аль-Хардж в Саудовской Аравии в продолжение 90-й волны атак по объектам Израиля и США на Ближнем Востоке.