«Ոչ մի թշնամի զինվոր ողջ չի մնա ցամաքային գործողությունների ժամանակ»․ Ամիր Հաթամի
Իրանի բանակի գլխավոր հրամանատար Ամիր Հաթամին հանդես է եկել կոշտ նախազգուշացմամբ՝ թշնամու ոչ մի զինվոր չպետք է ողջ մնա ցամաքային գործողությունների ժամանակ: Այս մասին հայտնում է Mehr-ը:
Օպերատիվ շտաբներին վերջերս ուղղված հրահանգում Հաթամին շեշտել է «թշնամու» ցանկացած հնարավոր ցամաքային գործողությունների դեմ զգոնության բարձրացման անհրաժեշտությունը: Նա նշել է, որ «հակառակորդի բոլոր տեղաշարժերը պետք է վերահսկվեն առավելագույն ճշգրտությամբ, իսկ անհրաժեշտության դեպքում պետք է անհապաղ հակազդման միջոցներ իրականացվեն»:
«Պատերազմի ստվերը պետք է վերացվի մեր ազգից, և անվտանգությունը պետք է տիրի բոլորի համար։ Անընդունելի է, որ որոշ տարածքներ անվտանգ լինեն, մինչդեռ մեր ժողովուրդն ապրում է անապահովության մեջ», - ասել է Հաթամին։

Генерал Хатами: Ни один враг не выживет при наземных операциях
Главнокомандующий армией Ирана Амир Хатами выступил с жестким предупреждением: ни один вражеский солдат не должен выжить при наземных операциях.
Об этом сообщает Mehr.
В недавней директиве к оперативным штабам Хатами подчеркнул необходимость повышенной бдительности против любых потенциальных наземных операций «врага». Он отметил, что «все передвижения противника должны контролироваться с максимальной точностью, а при необходимости меры противодействия должны выполняться незамедлительно».
«Тень войны должна быть снята с нашей нации, и безопасность должна царить для всех. Недопустимо, чтобы одни районы были в безопасности, пока наш народ живет в небезопасности», — заявил Хатами.