Իսրայելն առաջին անգամ հարձակվել է Լիբանան դիրքերի վրա. կա զոհ
Լիբանանի զինված ուժերը հայտնել են, որ երկրի հարավում գտնվող անցակետի վրա Իսրայելի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով զոհվել է մեկ զինվոր, վիրավորվել՝ հինգը։
Լիբանանյան բանակի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ սա պատերազմի սկզբից ի վեր Իսրայելի կողմից բանակի դիրքերին ուղղված առաջին հարվածն է։
Միևնույն ժամանակ, Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հրապարակել է պատերազմի ընթացքում զոհվածների և վիրավորների թվի վերաբերյալ տվյալներ։ Այն հայտնում է, որ զոհվել է 1247 և վիրավորվել՝ 3680 մարդ։ Լիբանանյան վիճակագրության համաձայն՝ 1.2 միլիոն մարդ տեղահանվել է։

Ливанская армия: "Израиль впервые атаковал наши позиции, погиб военнослужащий"
Вооруженные силы Ливана сообщили, что в результате израильского удара по расположенному на юге страны контрольно-пропускному пункту погиб один военнослужащий, еще пятеро получили ранения.
Согласно источнику в армии Ливана, с начала войны это первый израильский удар, нанесенный по армейским позициям.
Тем временем ливанское министерство здравоохранения публикует данные об убитых и раненых за время войны. По его данным, погибли 1247 человек, 3680 получили ранения. По ливанской статистике, 1,2 миллиона человек стали беженцами.