Մադուրոն և նրա կինը Նյու Յորքի կալանավայրից իրենց առաջին ուղերձն են հղել
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն և նրա կինը՝ Սիլիա Ֆլորեսը, որոնք գտնվում են Նյու Յորքի դաշնային կալանքի տակ, հրապարակել կեն իրենց առաջին ուղերձը երկրի քաղաքացիներին։ Հայտարարության տեքստը հրապարակվել է քաղաքական գործչի Ֆեյսբուքյան էջում։
Զույգը հայտնել է, որ նամակներ և աջակցության խոսքեր է ստացել վենեսուելացիներից։ Նրանք ասել են, որ իրենց հայրենակիցների ուղերձներն օգնում են իրենց պահպանել ներքին դիմադրողականությունը։
Ուղերձում նրանք կոչ են արել երկրի բնակիչներին՝ մնալ հանգիստ, պահպանել սոցիալական ներդաշնակություն և չհրաժարվել երկխոսությունից։ Նրանք նաև ընդգծել են հաշտեցման և կայունության համար համատեղ աշխատանքի կարևորությունը։

Мадуро и его жена выступили с первым обращением из изолятора в Нью-Йорке
Президент Венесуэлы Николас Мадуро и его супруга Силия Флорес, находящиеся под стражей в федеральном изоляторе в Нью-Йорке, опубликовали первое обращение к гражданам страны. Текст заявления разместили на странице политика в X.
Супруги сообщили, что получили письма и слова поддержки от венесуэльцев. По их словам, обращения соотечественников помогают им сохранять внутреннюю устойчивость.
В тексте они призвали жителей страны сохранять спокойствие, поддерживать общественное согласие и не отказываться от диалога. Отдельно они подчеркнули важность примирения и совместной работы ради стабильности.