Apple-ը ներկայացրել է AirPods Max-ի երկրորդ տարբերակը
Apple-ը ներկայացրել է AirPods Max-ի երկրորդ տարբերակը՝ թարմացված գործառույթներով և նույն դիզայնով: Սարքն ունի նոր H2 չիպ և իրական ժամանակում խոսքի թարգմանություն, հայտնում է The Verge-ը։
Ընկերությունը մոդելում ներդրել է ադապտիվ ռեժիմ և ձայնի մեկուսացում: Այս գործառույթները բարելավում են խոսքի հստակությունը զանգերի ժամանակ և նվազեցնում ֆոնային աղմուկի ազդեցությունը: Ականջակալները այժմ նաև ճանաչում են մոտակա զրույցները և ավտոմատ կերպով նվազեցնում ձայնի ուժգնությունը։
Շշուկի չեզոքացում և ձայն
Արտադրողը պնդում է, որ ակտիվ աղմուկի չեզոքացման համակարգն այժմ 1.5 անգամ ավելի արդյունավետ է, քան նախորդ տարբերակը: Թափանցիկության ռեժիմը վերաձևավորվել է՝ ավելի ճշգրիտ փոխանցելու համար շրջակա ձայները։
Երկրորդ սերնդի AirPods Max-ն աջակցում է անկորուստ ձայն 24-բիթ/48 կՀց հաճախականությամբ, երբ միացված է USB-C միացման միջոցով: Մարտկոցի աշխատանքային ժամանակը մնում է մինչև 20 ժամ։
Կառավարման տարրեր և լրացուցիչ գործառույթներ
Ականջակալներն այժմ ունեն iPhone-ի տեսախցիկը թվային անիվի միջոցով կառավարելու հնարավորություն: Համակարգը նաև կարգավորում է ձայնը օգտատիրոջ նախասիրություններին համապատասխան: Ավելացվել է գլխի շարժումների կառավարում Siri-ի հետ փոխազդելու համար. դուք կարող եք գլխով անել կամ գլուխը թափ տալ։
Մոդելը հասանելի կլինի մի քանի գույներով՝ կապույտ, սև, մանուշակագույն, բեժ և նարնջագույն: Նախնական պատվերները սկսվում են մարտի 25-ին, իսկ վաճառքը՝ հաջորդ ամսվա սկզբին: Գինը կկազմի 549 դոլար:

Apple представила AirPods Max 2 с переводом речи и улучшенным шумоподавлением
Apple показала вторую версию AirPods Max с обновлённым набором функций и прежним внешним видом. Устройство получило новый чип H2 и поддержку перевода речи в реальном времени, сообщает The Verge.
Компания внедрила в модель адаптивный режим и функцию изоляции голоса. Они повышают чёткость речи во время звонков и снижают влияние фонового шума. Также наушники начали распознавать разговор рядом и автоматически уменьшать громкость воспроизведения.
Шумоподавление и звук
Производитель заявил, что система активного шумоподавления стала работать в полтора раза эффективнее по сравнению с предыдущей версией. Режим прозрачности переработали — он точнее передаёт окружающие звуки.
AirPods Max второго поколения поддерживают звук без потерь с параметрами 24 бит и 48 кГц при подключении через USB-C. Время работы осталось на уровне до 20 часов без подзарядки.
Управление и дополнительные функции
В наушниках появилась возможность управлять камерой iPhone с помощью цифрового колеса. Система также подстраивает уровень громкости под пользователя. Для взаимодействия с Siri добавили управление жестами головы — можно кивнуть или покачать головой.
Модель выйдет в нескольких цветах, включая синий, чёрный, фиолетовый, бежевый и оранжевый. Предзаказ стартует 25 марта, продажи начнутся в начале следующего месяца. Цена составит 549 долларов.