«ԱՄՆ-ում սինագոգի վրա հարձակվողն ընտանիքի անդամներին կորցրել էր Լիբանանին Իսրայելի հարվածի հետևանքով»․ #FoxNews
![]() ԱՄՆ Միչիգան նահանգում գտնվող սինագոգի վրա հարձակված անձը՝ ծնունդով լիբանանցի 41-ամյա Այման Մոհամադ Ղազալին է, որը Իսրայելի հարվածի հետևանքով կորցրել է իր ընտանիքի անդամներին: Այս մասին հայտնում է Fox News-ը՝ հղում կատարելով Դիրբորն Հայթսի քաղաքապետին։ «Այս ամսվա սկզբին նա կորցրել է ընտանիքի մի քանի անդամների, այդ թվում՝ իր զարմուհուն և զարմիկին, Լիբանանում գտնվող իրենց տանը Իսրայելի հարվածի հետևանքով»,- հաղորդել է լրատվամիջոցը։ Իսկ CBS News-ը հղում կատարելով իր աղբյուրին նշել է, որ հարվածի հետևանքով սպանվել են Ղազալիի երկու եղբայները և նրանց երկու երեխաները։ Նշենք, որ մարտի 12-ին անհայտ անձը բեռնատարով մխրճվել է սինագոգի մեջ և կրակոցներ արձակել։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Ուեսթ Բլումֆիլդ քաղաքում։ Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ կասկածյալը սպանվել է, իսկ նրա մեքենայում պայթուցիկ նյութեր են հայտնաբերվել։ |

#FoxNews: напавший на синагогу в США потерял семью при ударе Израиля по Ливану
Напавшим на синагогу в американском штате Мичиган оказался уроженец Ливана 41-летний Айман Мохамад Газали, потерявший свою семью в результате удара Израиля по их дому в Ливане. Об этом сообщает телеканал Fox News, ссылаясь на мэра города Дирборн-Хайтс.
«Ранее в этом месяце он (Айман Мохамад Газали) потерял нескольких членов своей семьи, включая племянницу и племянника, в результате израильского удара по их дому в Ливане», — говорится в сообщении канала.
12 марта неизвестный на грузовике протаранил синагогу и устроил стрельбу. Инцидент произошел в городе Уэст-Блумфилд. В связи со случившимся граждан попросили не приближаться к месту происшествия. Позднее стало известно, что подозреваемый был ликвидирован, а в его машине обнаружили взрывчатку.