«Բիլ Գեյթսը ներողություն է խնդրել իր հիմնադրամի աշխատակիցներից՝ Էփշտեյնի հետ կապերի համար»․ #WSJ
Ամերիկացի գործարար և Microsoft-ի համահիմնադիր Բիլ Գեյթսը ներողություն է խնդրել Գեյթսի հիմնադրամի աշխատակիցներից՝ ֆինանսիստ Ջեֆրի Էփշտեյնի հետ իր կապերի համար։ Այս մասին հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում կատարելով զրույցի ձայնագրություններին։
«Էփշտեյնի հետ ժամանակ անցկացնելը մեծ սխալ էր։ Ես ներողություն եմ խնդրում այն մարդկանցից, ովքեր հայտնվել են այս պատմության մեջ»,- ասել է նա։ «Ես անօրինական ոչինչ չեմ արել։ Ես անօրինական ոչինչ չեմ տեսել»,- նշել է գործարարը։
Գեյթսը նաև հայտարարել է, որ ԱՄՆ Արդարադատության նախարարության կողմից վերջերս հրապարակված լուսանկարները կատարվել են հենց Էփշտեյնի և նրա օգնականների խնդրանքով։ «Ես երբեք ժամանակ չեմ անցկացրել նրա շրջապատի կանանց հետ»,- ասել է Գեյթսը։
Ամերիկացի գործարարը խոստովանել է, որ սիրավեպ է ունեցել երկու, ըստ նրա, ռուս կանանց հետ։ Ավելի ուշ Էփշտեյնը տեղեկացել է այդ հարաբերությունների մասին։ Սակայն, Գեյթսի պնդմամբ, այդ աղջիկները ոչ մի կապ չեն ունեցել ֆինանսիստի հետ։

#WSJ: Билл Гейтс извинился перед сотрудниками своего фонда за связи с Эпштейном
Американский предприниматель и соучредитель компании Microsoft Билл Гейтс извинился перед сотрудниками Фонда Гейтса за свои связи с уличенным в педофилии финансистом Джеффри Эпштейном. Об этом сообщила газета The Wall Street Journal (WSJ) со ссылкой на имеющиеся в ее распоряжении записи разговора.
"Было огромной ошибкой проводить время с Эпштейном. Я приношу свои извинения людям, которые оказались втянуты в эту историю", - сказал Гейтс на встрече с сотрудниками фонда. "Я не делал ничего противозаконного. Я не видел ничего противозаконного", - утверждает предприниматель.
Гейтс также заверил, что недавно опубликованные Минюстом США фотографии были сделаны по просьбе самого Эпштейна с его помощницами. "Я никогда не проводил время с жертвами, женщинами из его окружения", - утверждает Гейтс.
На встрече с сотрудниками фонда американский предприниматель признался в романтических связях с двумя, по его словам, русскими женщинами. Позже об этих отношениях узнал Эпштейн. Но, как утверждает Гейтс, девушки не имели отношения к жертвам финансиста.