«Ուկրաինական հասարակությունը կմերժի խաղաղության համաձայնագիրը, որը կպարտադրի Ուկրաինայի դուրսբերումը Դոնբասից». Զելենսկի
Չորեքշաբթի, 18 փետրվարի, 2026 թ., 00:43
Ուկրաինացի ժողովուրդը կմերժի խաղաղության համաձայնագիրը, որը ենթադրում է Ուկրաինայի միակողմանի դուրսբերում Դոնբասից և դրա փոխանցում Ռուսաստանին։
Այս մասին երեքշաբթի օրը Axios-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին։
«Կարծում եմ, որ եթե մենք փաստաթղթում ներառենք կետ, որը նշում է, որ մենք կպահպանենք շփման գիծը, ժողովուրդը կաջակցի դրան հանրաքվեի ժամանակ։ Սա իմ կարծիքն է», - ասել է Զելենսկին։

Зеленский заявил, что украинское общество отвергнет мирное соглашение, предусматривающее выход Украины из Донбасса
Среда, 18 Февраля, 2026 года, 00:43
Украинский народ отвергнет мирное соглашение, которое предполагает односторонний уход Украины из Донбасса и передачу его России.
Об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский в интервью Axios во вторник.
«Я думаю, что, если мы включим в документ пункт о том, что мы будем придерживаться линии соприкосновения, то люди поддержат это на референдуме. Таково мое мнение», - сказал Зеленский.