Հայտնի է Կանադայում հրաձգություն իրականացրած անձի ինքնությունը
Կանադայի ոստիկանությունը պարզել է Թամբլեր Ռիջ քաղաքի դպրոցում ինը մարդու սպանության մեջ կասկածվողի ինքնությունը։ Կասկածյալը 18-ամյա Ջեսի Վան Ռութսելարն է, կենսաբանական տղամարդ, որն իրեն նույնականացնրել է որպես կին և ունեցել է հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ։ Այս մասին հայտնում է The Guardian-ը։
Նշվում է, որ հարձակման զոհերը ուսուցիչ և հինգ աշակերտներ էին։ Հարձակվողի 39-ամյա մոր և 11-ամյա խորթ եղբոր մարմինները ավելի ուշ հայտնաբերվել են նրա տանը։ Ոստիկանության տվյալներով՝ նրանք սպանվել են նախքան Վան Ռութսելարի դպրոց գնալը։ Հարձակվողն ավելի ուշ ինքնասպան է եղել։

Полиция установила личность подозреваемого в массовой стрельбе в школе в Канаде
Полиция Канады установила личность подозреваемого, убившего девять человек в школе города Тамблер-Ридж. Подозреваемым оказался 18-летний Джесси Ван Рутселаар — биологический мужчина, идентифицировавший себя как женщина* и имевший проблемы с психическим здоровьем. Информацию об этом распространило издание The Guardian.
Напомним, что жертвами нападения стали учитель и пятеро учеников. Позже в доме нападавшего трансгендера* нашли тела его 39-летней матери и 11-летнего сводного брата. По данным полиции, они были убиты ещё до того, как Ван Рутселаар отправился в школу. Позже нападавший покончил с собой.