«Աբու Դաբիում մեկնարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների նոր փուլը»․ Ումերով
Աբու Դաբիում մեկնարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների նոր փուլը, հայտնել Է Ուկրաինայի ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը:
«Բանակցային գործընթացը մեկնարկել է եռակողմ ձևաչափով՝ Ուկրաինա, ԱՄՆ և Ռուսաստան։ Հաջորդիվ, կաշխատենք առանձին խմբերով՝ ըստ ուղղությունների, որից հետո նախատեսվում է դիրքորոշումների համադրում։
Մենք աշխատում ենք նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հստակ ցուցումների շրջանակներում՝ արժանապատիվ և երկարատև խաղաղության հասնելու համար»,- նշել է Ումերովը։

Умеров заявил о начале трехсторонних переговоров по Украине в Абу-Даби
Новый раунд трехсторонних переговоров по урегулированию на Украине начался в Абу-Даби, сообщил секретарь Совета нацбезопасности и обороны Украины Рустем Умеров.
"Начался очередной этап переговоров в Абу-Даби. Переговорный процесс стартовал в трехстороннем формате – Украина, США и Россия․ Далее – работа в отдельных группах по направлениям, после чего запланирована повторная совместная синхронизация позиций.
Работаем в рамках четких директив президента Владимира Зеленского для достижения достойного и длительного мира", - написал Умеров в своем Telegram-канале.