Ռուս զբոսաշրջիկներն անհետ կորել են Եգիպտոսում
Վլադիսլավ Ռևենկոն և Նիկիտա Տալանովը Եկատերինբուրգից Շարմ էլ Շեյխ են թռել հունվարի 21-ին։ Նրանք պետք է վերադառնային վեց օր անց, բայց հունվարի 26-ին զբոսաշրջիկներն անհետացել են։ Անհետ կորած զբոսաշրջիկների ընտանիքները կապ են հաստատել Red Sea Airlines ավիաընկերության հետ, որով ռուսները պետք է թռչեին հունվարի 28-ին, սակայն նրանց տեղեկացվել է, որ ո՛չ Ռևենկոն, ո՛չ էլ Տալանովը չեն նստել ինքնաթիռ։
Վլադիսլավ Ռևենկոյի հոր խոսքով՝ զբոսաշրջիկները Շարմ էլ Շեյխից Կահիրե ավտոբուսով ինքնուրույն են գնացել։ Նրա որդին գրել է, որ ինքն ու իր ընկերը հասել են իրենց հյուրանոց։ Այդ ժամանակվանից ի վեր նրանք ոչ մեկի հետ կապ չեն հաստատել։ Գիզայի իշխանությունները հայտարարել են, որ ռուս զբոսաշրջիկների անհետացման մասին որևէ տեղեկություն չունեն։

В Египте пропали два российских туриста
В Египте пропали два российских туриста. Они не выходят на связь третьи сутки, сообщает РИА Новости со ссылкой на отца одного из пропавших.
Владислав Ревенко и Никита Таланов прилетели в Шарм-эш-Шейх из Екатеринбурга 21 января. Через шесть дней они должны были вернуться обратно, однако 26 января туристы перестали выходить на связь. Родные пропавших обратились в авиакомпанию Red Sea Airlines, самолётом которой россияне должны были лететь 28 января, — там сообщили, что ни Ровенко, ни Таланов не сели на борт.
По словам отца Владислава Ровенко, туристы самостоятельно поехали на автобусе из Шарм-эш-Шейха в Каир. Сын написал, что они с другом добрались до гостиницы. Больше россияне на связь не выходили. Власти Гизы сообщили, что не обладают информацией об исчезновении туристов из РФ.