Ընթանում են Պուտինի և Ալ Շարաայի բանակցությունները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում հանդիպել է Սիրիայի առաջնորդ Ահմեդ Ալ-Շարաայի հետ, որը Մոսկվայում է աշխատանքային այցով: Երկու առաջնորդները փոխանակվել են ամուր ձեռքսեղմումով:
Երկկողմ հանդիպումից հետո Պուտինը և Ալ-Շարաան կշարունակեն իրենց բանակցություններն ավելի ուշ՝ աշխատանքային նախաճաշի շուրջ: Օրակարգում կլինեն Ռուսաստան-Սիրիա հարաբերությունները, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը:
Երկու առաջնորդների միջև նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել Կրեմլի Մեծ պալատի կանաչ սենյակում ավելի քան երեք ամիս առաջ, երբ Ալ-Շարաան առաջին անգամ այցելել էր Մոսկվա Դամասկոսում իշխանության գալուց հետո: Այդ ժամանակ Ռուսաստանի և Սիրիայի առաջնորդները զրուցել են մոտ երկուսուկես ժամ:

Президент России Владимир Путин встретил в Кремле Ахмеда аш-Шараа
Президент России Владимир Путин встретил в Кремле прибывшего с рабочим визитом в Москву сирийского руководителя Ахмеда аш-Шараа. Лидеры стран обменялись крепким рукопожатием.
После двусторонней встречи Путин и аш-Шараа продолжат переговоры в формате рабочего завтрака. На повестке дня вопросы отношений РФ и Сирии, а также ситуация на Ближнем Востоке.
Прошлая встреча руководителей двух стран проходила здесь же, в Зеленой гостиной Большого Кремлевского дворца, чуть больше трех месяцев назад, когда аш-Шараа впервые после прихода к власти в Дамаске посетил Москву. Лидеры России и Сирии тогда проговорили около 2,5 часа.